O czym należy pamiętać podczas kupowania ciężarówki?

By tirczesciinfopl

Samochód ciężarowy może stać się źródłem zarobku. Zakup takiego pojazdu bywa jednak kosztowny, dlatego warto go przemyśleć i wybrać pojazd, który nie tylko będzie dostępny w atrakcyjnej cenie, ale też nie okaże się kosztowny w eksploatacji. O czym pamiętać kupując tira?

Czy warto kierować się niską ceną?

W przypadku zakupu samochodu osobowego nabywca najczęściej uwagę zwraca na takie kwestie, jak moc silnika czy dodatkowe wyposażenie auta. Podczas poszukiwania odpowiedniego samochodu ciężarowego znacznie ważniejsze jest zainteresowanie się awaryjnością wybranego modelu. Warto w tym celu zapoznać się z opiniami innych użytkowników tirów, którzy mogą podpowiedzieć czy nabycie samochodu ciężarowego konkretnej marki będzie opłacalne. Zdarza się, że niska cena zakupu zachęca do transakcji, jednak późniejsze koszty związane z eksploatacją pojazdu okazują się zbyt wysokie. Kolejną ważną kwestią jest dostępność części do samochodów ciężarowych poszczególnych marek. Im dłuższy czas oczekiwania na siłownik hamulcowy, amortyzatory tir bądź siłownik podnoszenia kabiny, tym dłuższe przestoje, co nie pozostaje bez znaczenia dla właściciela firmy transportowej. Warto więc sprawdzić, czy łatwiej dostępne są części SCANIA, STAR czy innych modeli samochodów ciężarowych. Może to znacznie ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji i uchroni przed problemami z oczekiwaniem na elementy zamienne do tira w przyszłości.

Czy opłaca się kupować używany samochód ciężarowy?

Ciężarówka prosto z fabryki to na pewno marzenie wielu kierowców. Ze względu jednak na wysoką cenę takiego pojazdu czasem konieczne jest kupno używanego tira. Jeśli samochód jest w dobrym stanie, taka transakcja może okazać się korzystnym rozwiązaniem, trzeba tylko uważnie przyjrzeć się umowie kupna-sprzedaży. Dokument powinien zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące przedmiotu umowy, a więc bezwypadkowości, oznaczenia pojazdu, badania spalin, książki serwisowej czy też jego przebiegu.